Ammattiin Speedway to Work -polkua pitkin?
"Nyt ei istuta luokassa vaan opettaja ja opetus liikkuvat sinne, missä opiskelija on. Tiimi laittaa menopelin kuntoon ja hienosäätää pelit ja vehkeet kohdilleen. Kuski eli opiskelija päättää kuitenkin vauhdin sekä suunnan ja ajaa oman suorituksensa."
Education Weekin aikana on mahdollisuus käydä virtuaalisella esittelykierroksella omaa Speedway To work -polkua kulkevan lähihoitajan työssäoppimispaikalla.
Esittelykierroksella on mahdollisuus tutustua siihen, mitä kaikkea työelämässä tapahtuva oppiminen tarkoittaa ja millaisia mahdollisuuksia oivalluksille työpaikka, työyhteisö sekä todelliset kontaktit asiakkaisiin voivat tarjota.
Pääset esittelykierrokselle tästä linkistä bit.ly/speedway20
Lisäksi voit tulla kuuntelemaan Speedway to Work Mobiilipoluttajan esittelyn mallista 5.11 klo 13.00-13.45
(Toinen saman sisältöinen esittely 4.11 klo 13.00-13.45)
Details
Date: 5.11.2020
Time: 13:00 - 13:45
Event type: Explore
Target group: Upper secondary school, Vocational, Adult students, Teachers, Open event, Educational entrepreneurs.
Tool for online-event: google
Contact
Contact person: Laura Karlsson
Email: laura.k.karlsson@edu.hel.fi
Phone number: 0404809323